رنگهای موجود
  • رنگ بندی قابل انتخاب نیست
اطلاعات خرید
قیمت :
عدم موجودی
کارتن
تعداد
موجود در فروشگاه
امکان خرید آنلاین
امکان سفارش عمده
آیکون های مرتبط
  • فکری
  • تقویت تمرکز
  • تقویت حافظه
  • حل مسئله
  • یادگیری کلمات
ابعاد : 350 * 250 * 40 وضعیت موجودی : موجود نیست
وزن : 430 (گرم)
تولید شده در : ایران
نوع بسته بندی کلی : کارتن
حجم کارتن : 0.056 (متر مکعب)
وزن کارتن : 6.88 (کیلوگرم)
رتبه ای که به این محصول می دهم
نظر شما :

آرشیو نظرات


دیکتک 2

درباره دیکتک:

دیکتک، یک بازی آموزشی مهیج برای آموختن واژگان دشوار مقطع دبستان است که به صورت مجزا و به فراخور هر سال تحصیلی در قالب دیکتک 1 تا 5 ارائه می شود.

دیکتک 2:

پس از بررسی کارشناسان محترم اداره آموزش و پرورش مورد تایید رسمی آن اداره قرار گرفته است، به نوآموزان کلاس دومی، شیوه درست نویسی 200 واژه دشوار را بنا به پیشرفت دروس می آموزد. این واژگان که از متن دروس انتخاب شده اند در قالب 4 فصل 50 کارتی در اختیار بازیکنان قرار می گیرند.

به این ترتیب فصل اول شامل واژگان دشوار درس اول تا چهارم فصل دوم شامل واژگان دشوار درس پنجم تا یازدهم، فصل سوم شامل واژگان دشوار درس دوازدهم تا هفدهم و فصل چهارم شامل واژگان دشوار درس هجدهم تا بیست و دوم، می باشد.

محتویات هر بسته:

1-     1-چهار بسته کارت کلمات (بین 40 تا 50) که هر بسته تحت عنوان فصل یک تا چهار در برگیرنده کلمات دشوار چند درس از کتاب بخوانیم است. فصل اول درس 1 تا4، فصل دوم درس 5 تا11، فصل سوم درس 12 تا 17 و فصل چهارم درس 18 تا 22 را شامل می شود.

2-     2- دو بسته کارت حروف و صورتکهای خندان و گریان که در هر بسته 40 عدد کارت قرار داد.

3-     3- صفحه بازی

4-     4 - یک عدد تاس

5-     5- دو عدد مهره

6-     6- دفترچه راهنمای بازی

روش بازی

روش بازیی دیکتک 2:

ابتدا یک فصل از کارتهای کلمات را انتخاب کنید (مثلا فصل اول درس 1 تا4) و به دقت بُر بزنید آنگاه دسته کارتها را به نحوی که کلمات داخل آن قابل خواندن نباشد، بینتان قرار دهید.

همین کار را در مورد تمامی کارتهای حروف هم انجام دهید. (هر چهار دسته کارت را با هم بُر بزنید)در مرحله بعد صفحه بازی را مابین خود و حریفتان قرار دهید و هر یک مهره ای را به روی نقطه شروع سمت خودتان بگذارید.


حالا به نوبت و یک در میان هر کدام پنج کارت از روی دسته کارتهای کلمات بر دارید و به صورت عمودی، مقابلتان بچینید. بعد به ترتیب هر یک کارتی از روی کارتهای حروف بردارید اگر این کارت یکی از حروف تشکیل دهنده پنج کلمع مقابلتان بود کارت حرف را مقابل کارت آن کلمه قرار دهید و اگر نبود آن کارت را وسط بی اندازید تا امکان استفاده برای بازیکن دیگر ممکن شود، رقیب شمامی تواند از این کارت برای تکمیل کلمه مقابل خودش استفاده کند یا از روی کارتهای حروف کارت دیگری بردارد.


به این ترتیب بازی ادامه پیدا می کند تا عاقبت یک نفر موفق به تکمیل یکی از کارتهای مقابلش شود، آنگاه به تعداد امتیاز آن کارت (که در زیر هر کلمه درج شده است)به روی صفحه بازی مهره اش را حرکت می دهد.

توجه داشته باشید که در بین کارتهای حروف ممکن است با صورتک خندان یا گریان مواجه شوید

اگر صورتک خندان نصیب شما شد یک بار تاس بی اندازید و متناسب با عدد به دست آمده به روی صفحه بازی حرکت کنید و اگر صورتک گریان نصیب شما شد، تاس بریزید و متناسب با عدد به دست آمده به روی صفحه بازی عقب گرد کنید. برنده این بازی کسی است که زودتر به نقطه پایان برسد.


مقررات:

1 - 1- می توانید کارت حرفی راکه برای تکمیل یک کلمه برداشته اید، در صورت نیاز برای تکمیل کلمه دیگری به کار ببرید. مثلا فرض کنید که در مقابل شما 5 کلمه آمنه، آزاده، بشقاب، خورشید و خروس قرار گرفته و شما توانسته اید برای کلمه آزاده حروف ز و ا را جور کنید در عین حال تمام حروف کلمه بشقاب را جور کرده اید و تنها حرف ا مانده است در این حالت می توانید حرف ا را از مقابل آزاده بر دارید و به کمک آن کلمه بشقاب را کامل کنید.

2-   2- بعد از تکمیل هر کلمه می توانید از حروف آن برای تکمیل کلمات دیگر استفاده کنید و اگر نیازی به آن حروف نداشتید باید آنها را وسط بی اندازید تا رقیب شما هم در نوبت برداشتن کارت حروف، امکان استفاده از آنها را داشته باشد.

3   3- صورتکهای خندان وگریان بعد از هر بار استفاده از بازی خارج می شوند.

شیوه انتخاب کلمات هر فصل:

کلمات دشوار هر فصل بر اساس ویژگی ها انتخاب شده اند.

1-   1- کلماتی که در آنها حروف هم آوا به کار رفته است مثل س و ص.

2-   2- کلماتی که در آنهاحروف مشدد قرار دارد.

3-  3- کلماتی که تلفظ آنها با نگارششان متفاوت است مثل نوک که نُک تلفظ می شود ولی نوک نوشته می شود. یا خواهر که خاهر تلفظ می شوداما خواهر نوشته می شود.

4-4- کلمات  که در آنها همزه یا تنوین قرار دارد.

ررر    راهنمای دیکتک 2:

          

کلمات کلیدی

اسباب بازی کمک آموزشی دیکتک 2, اسباب بازی دیکتک 2, آموزش الفبا,  بالا بردن توان دیکته نویسی, آموختن واژگان, واژگان دشوار, کلمات دشوار, صفحه بازی, تاس, مهره, صورتکهای خندان و گریان, روش بازی دیکتک 2, دیکتک 2, کارتهای حروف, کارتهای کلمات, برنده این بازی, نقطه پایان, کلمه, حروف, راهنمای دیکتک 2, تلفظ
مقالات بازی و سرگرمی - کودک - سلامت ادامه ..
اندومتریوز و عوارض آن و راههای درمان بیماری اندومتریوز   اندومتریوز و عوارض آن و راههای درمان بیماری اندومتریوز
فنون سخنرانی  سری اول   فنون سخنرانی سری اول
معرفی ۱۰بازی جهت ایجاد خلاقیت در نوزاد ۱ ساله شما   معرفی ۱۰بازی جهت ایجاد خلاقیت در نوزاد ۱ ساله شما
نوزادان چرا اینقدر گریه می کنند؟؟   نوزادان چرا اینقدر گریه می کنند؟؟
تاثیر ورزش بسکتبال بر افزایش قد در کودکان بالای 3 سال   تاثیر ورزش بسکتبال بر افزایش قد در کودکان بالای 3 سال
نکاتی درباره واكسيناسيون كودكان   نکاتی درباره واكسيناسيون كودكان
استانداردهای تعریف شده برای اسباب بازی   استانداردهای تعریف شده برای اسباب بازی
پرورش خلاقیت و اسباب بازی   پرورش خلاقیت و اسباب بازی
روش های حمل و نقل کودک   روش های حمل و نقل کودک