رنگهای موجود
  • رنگ بندی قابل انتخاب نیست

دیکتک 1

گروه محصول
ک آموزشی فارسی
جنس اصلی :
مقوایی
گروه سنی :
از 6 سال تا 8 سال
تعداد بازیکن :
1-2
نوع بسته بندی جزئی :
جعبه شرینگ
تعداد در کارتن:
16
توضیحات محصول :
دیکتک 1 طراحی شده جهت بالابردن توان دیکته نویسی کودکان اول دبستانی
اطلاعات خرید
قیمت :
عدم موجودی
کارتن
تعداد
موجود در فروشگاه
امکان خرید آنلاین
امکان سفارش عمده
آیکون های مرتبط
  • فکری
  • تقویت تمرکز
  • تقویت حافظه
  • حل مسئله
  • یادگیری کلمات
ابعاد : 350 * 250 * 40 وضعیت موجودی : موجود نیست
وزن : 435 (گرم)
تولید شده در : ایران
نوع بسته بندی کلی : کارتن
حجم کارتن : 0.056 (متر مکعب)
وزن کارتن : 6.96 (کیلوگرم)
رتبه ای که به این محصول می دهم
نظر شما :

آرشیو نظرات


دیکتک 1

درباره دیکتک:

دیکتک، یک بازی آموزشی مهیج برای آموختن واژگان دشوار مقطع دبستان است که به صورت مجزا و به فراخور هر سال تحصیلی در قالب دیکتک 1 تا 5 ارائه می شود.

دیکتک 1: 
 پس از بررسی کارشناسان محترم اداره آموزش و پرورش مورد تایید رسمی آن اداره قرار گرفته است، به نوآموزان کلاس دومی، شیوه درست نویسی 200 واژه دشوار را بنا به پیشرفت دروس می آموزد. این واژگان که از متن دروس انتخاب شده اند در قالب 4 فصل 50 کارتی در اختیار بازیکنان قرار می گیرند.

به این ترتیب فصل اول شامل واژگان دشوار درس اول تا هشتم فصل دوم شامل واژگان دشوار درس نهم تا یازدهم، فصل سوم شامل واژگان دشوار درس دوازدهم تا نوزدهم و فصل چهارم شامل واژگان دشوار درس هجدهم تا بیست و دوم، می باشد.

محتویات هر بسته :

1    1- چهار بسته کارت کلمات (بین 45 تا 50) که هر بسته تحت عنوان فصل یک تا چهار در برگیرنده کلمات دشوار چند درس از کتاب بخوانیم است. فصل اول درس 1 تا8، فصل دوم درس 9 تا11، فصل سوم درس 12 تا 18 و فصل چهارم درس 19 تا 22 را شامل می شود.

2    2- دو بسته کارت حروف و صورتکهای خندان و گریان که در هر بسته 40 عدد کارت قرار داد.

3    3- صفحه بازی

4    4- یک عدد تاس

5    5- دو عدد مهره

6    6- دفترچه راهنمای بازی

روش بازی

روش بازی دیکتک 1:

ابتدا یک فصل از کارتهای کلمات را انتخاب کنید (مثلا فصل اول درس 1 تا8) و به دقت بُر بزنید آنگاه دسته کارتها را به نحوی که کلمات داخل آن قابل خواندن نباشد، بینتان قرار دهید.

همین کار را در مورد تمامی کارتهای حروف هم انجام دهید. (هر چهار دسته کارت را با هم بُر بزنید)در مرحله بعد صفحه بازی را مابین خود و حریفتان قرار دهید و هر یک مهره ای را به روی نقطه شروع سمت خودتان بگذارید.


حالا به نوبت و یک در میان هر کدام پنج کارت از روی دسته کارتهای کلمات بر دارید و به صورت عمودی، مقابلتان بچینید. بعد به ترتیب هر یک کارتی از روی کارتهای حروف بردارید اگر این کارت یکی از حروف تشکیل دهنده پنج کلمع مقابلتان بود کارت حرف را مقابل کارت آن کلمه قرار دهید و اگر نبود آن کارت را وسط بی اندازید تا امکان استفاده برای بازیکن دیگر ممکن شود، رقیب شمامی تواند از این کارت برای تکمیل کلمه مقابل خودش استفاده کند یا از روی کارتهای حروف کارت دیگری بردارد.

به این ترتیب بازی ادامه پیدا می کند تا عاقبت یک نفر موفق به تکمیل یکی از کارتهای مقابلش شود، آنگاه به تعداد امتیاز آن کارت (که در زیر هر کلمه درج شده است)به روی صفحه بازی مهره اش را حرکت می دهد.

توجه داشته باشید که در بین کارتهای حروف ممکن است با صورتک خندان یا گریان مواجه شوید

اگر صورتک خندان نصیب شما شد یک بار تاس بی اندازید و متناسب با عدد به دست آمده به روی صفحه بازی حرکت کنید و اگر صورتک گریان نصیب شما شد، تاس بریزید و متناسب با عدد به دست آمده به روی صفحه بازی عقب گرد کنید. برنده این بازی کسی است که زودتر به نقطه پایان برسد.


مقررات:

1-   1- می توانید کارت حرفی راکه برای تکمیل یک کلمه برداشته اید، در صورت نیاز برای تکمیل کلمه دیگری به کار ببرید. مثلا فرض کنید که در مقابل شما 5 کلمه آمنه، آزاده، بشقاب، خورشید و خروس قرار گرفته و شما توانسته اید برای کلمه آزاده حروف ز و ا را جور کنید در عین حال تمام حروف کلمه بشقاب را جور کرده اید و تنها حرف ا مانده است در این حالت می توانید حرف ا را از مقابل آزاده بر دارید و به کمک آن کلمه بشقاب را کامل کنید.

2   2- بعد از تکمیل هر کلمه می توانید از حروف آن برای تکمیل کلمات دیگر استفاده کنید و اگر نیازی به آن حروف نداشتید باید آنها را وسط بی اندازید تا رقیب شما هم در نوبت برداشتن کارت حروف، امکان استفاده از آنها را داشته باشد.

3   3- صورتک های خندان و گریان بعد از هر بار استفاده از بازی خارج می شوند.

     شیوه انتخاب کلمات هر فصل:

     کلمات دشوار هر فصل بر اساس ویژگی ها انتخاب شده اند.

1   1- کلماتی که در آنها حروف هم آوا به کار رفته است مثل س و ص.

2-  2- کلماتی که در آنهاحروف مشدد قرار دارد.

3-  3- کلماتی که تلفظ آنها با نگارششان متفاوت است مثل نوک که نُک تلفظ می شود ولی نوک نوشته می شود. یا خواهر که خاهر تلفظ می شوداما خواهر نوشته می شود.

4- کلمات  که در آنها همزه یا تنوین قرار دارد.

راهنمای دیکتک 1

را      


مقالات بازی و سرگرمی - کودک - سلامت ادامه ..
چگونه با افراد خانواده ی خود رفتار کنیم.   چگونه با افراد خانواده ی خود رفتار کنیم.
مدیریت زمان سری دوم   مدیریت زمان سری دوم
استفاده از خمیر بازی در درمان کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه - بیش فعالی   استفاده از خمیر بازی در درمان کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه - بیش فعالی
ارتباط خواب کافی در رشد جسمی و ذهنی نوزاد   ارتباط خواب کافی در رشد جسمی و ذهنی نوزاد
زايمان زودرس   زايمان زودرس
با دوستان فرزندتان مهربان باشید.   با دوستان فرزندتان مهربان باشید.
پدران غمگین بخوانید...   پدران غمگین بخوانید...
اسباب‌بازی ‌ها و آموزش و رشد کودکان   اسباب‌بازی ‌ها و آموزش و رشد کودکان
بازی چیست؟   بازی چیست؟