رنگهای موجود
  • رنگ بندی قابل انتخاب نیست

رنگ چین

گروه محصول
شکل،رنگ،حجم
جنس اصلی :
پلاستیکی
گروه سنی :
از 3 سال تا 6 سال
تعداد بازیکن :
1-6
نوع بسته بندی جزئی :
جعبه شرینگ
تعداد در کارتن:
24
توضیحات محصول :
رنگ چین
اطلاعات خرید
قیمت :
111,375 ریال
107,500 ریال
کارتن
تعداد
موجود در فروشگاه
امکان خرید آنلاین
امکان سفارش عمده
آیکون های مرتبط
  • تشخیص اشکال
  • تشخیص رنگ
  • فکری
ابعاد : 330 * 230 * 35 وضعیت موجودی :
وزن : 438 (گرم)
تولید شده در : ایران
نوع بسته بندی کلی : کارتن
حجم کارتن : 0.063756 (متر مکعب)
وزن کارتن : 10.512 (کیلوگرم)
رتبه ای که به این محصول می دهم
نظر شما :

آرشیو نظرات


رنگ چین


رنگ چین COLORAMA

رنگ چین سرگرمی کودکانه ی بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است که به معرفی رنگ ها و اشکال هندسی می پردازد. این نمونه برای تمام سنین در نظر گرفته شده مناسب می باشد.

اساس بازی برپایه مرتب کردن قطعات با توجه به شکل و رنگ آنها و در نهایت جای گذاری صحیح آنها در صفحه بازی می باشد. رنگ چین کودکان را تشویق می کند تا با دقت بیشتری ببینند و مقایسه کنند و د رنهایت با تشخیص صحیح جای گذاری کنند. بازی رنگ چین باعث بهبود و پیشرفت مهارت های چشم و دست شده و سیب تقویت فرآیند رشد و تفکر منطقی در کودکان می شود.
 

دستور العمل بازی

این مجموعه شامل 4 بازی در 4 سطح متفاوت است، به گونه ای که بازی ها بر اساس گروه سنی از مراحل ساده تر شروع شده و در نهایت به مراحل مشکل تر می رسد. بازی های ساده تر مخصوص کودکان با سنین پایین تر است. روشن است که با افزایش سن، کودکان می توانند بازی های سطح بالاتر را نیز انجام دهند. در زیر به معرفی دستورالعمل بازی ها می پردازیم:

بازی اول: آشنایی با قطعات

(6-1) بازیکن 3 سال به بالا

ابتدا قطعات را با هم مخلوط کنید. سپس آنها را بطور مساوی در اختیار بازیکنان قرار دهید. رنگ و شکل قطعاتی که در اختیار هر فرد قرار می گیرد کاملا تصادفی است فقط مهم این است که افراد به تعداد مساوی از قطعات برخوردار باشند. هر بازیکن باید به نوبت قطعاتش را درجای مناسب در صفحه بازی قرار دهد. بطوری که در انتها هیچ قطعه ای نباید بر روی زمین باقی بماند. نحوه جای گذاری قطعات در صفحه بر اساس هماهنگ بودن شکل و رنگ قطعه در دست بازیکن با مکان مخصوص آن در صفحه بازی می باشد. به عنوان مثال یک دایره زرد باید در حفره زرد دایره ای شکل در روی صفحه بازی قرار گیرد. بازی زمانی به پایان می رسد که هیچ قطعه ای بر روی زمین باقی نماند و همچنین هیچ حفره خالی نیز در صفحه مشاهده نشود. هیچ برنده و بازنده ای در این بازی وجود ندارد بلکه هدف فقط افزایش مهارت چشم و دست کودک و شناخت شکل ها و رنگ ها است.

بازی دوم: بازی با تاس

(2-6) بازیکن 4 سال به بالا

ابتدا تمام قطعات را در جای صحیح آنها در صفحه بازی  قرا ر دهید. بازیکنان د رهر نوبت ابتدا تاس مخصوص رنگ ها را پرتاب می کنند و سپس قطعه ای را که با رنگ روی تاس هماهنگ است بدون توجه به شکل آن از بین قطعات روی صفحه بازی بر می دارند، به عنوان مثال وقتی در تاس رنگ سبز ظاهر می شود بازیکن می تواند مربع ، شش ضلعی و یا هر قطعه دیگری که رنگ سبز دارد را بردارد. در اینجا صرفا شناخت رنگ مهم می باشد.

چنانچه در پرتاب تاس علامت دلقک ظاهر شود بازیکن می تواند قطعه ای را با هر رنگ دلخواه خود از روی صفحه بازی بردارد.

اگر در پرتاب تاس روی خالی ظاهر شود شما بدشانسی آورده اید و نوبتتان رااز دست می دهید.

اگر در نهایت در پرتاب تاس رنگی ظاهر شود که شکلی همرنگ آن در صفحه موجود نباشد نوبت بازی به نفر بعدی داده می شود. بازی زمانی تمام می شود که تمام قطعات از داخل صفحه بازی خارج شده باشد.

در اینجا بازیکنی که تعداد قطعات بیشتری را از صفحه خارج کرده باشد برنده است.

همچنین شما می توانید این بازی را با تاس مخصوص شکل ها نیز انجام دهید. به این ترتیب که در هر بار پرتاب تاس باید شکلی را که در تاس ظاهر می شود از صفحه خارج کنید. دراین مرحله صرفا شناسایی شکل ها مهم می باشد و شما می توانید شکل موردنظر رااز هر رنگ دلخواه تان که در صفحه موجود است انتخاب کنید.

در اینجا اگر تصوبر دلقک بر روی تاس ظاهر شود بازیکن مختار است شکل ظاهر شده را با هر رنگ مورد نظرش از صفحه خارج کند.سایر قوانین تاس ها مثل قبل می باشد.

بازی سوم: رنگ چین

(2-6) بازیکن 5 سال به بالا

قوانین بازی مثل بازی شماره 2 می باشد، با این تفاوت که از هر 2 تاس همزمان استفاده می شود. به این ترتیب که هر بازیکن باید قطعه ای را از صفحه خارج کند که همه از لحاظ شکل و هم از لحاظ رنگ با طرح ظاهر شده روی تاس هماهنگ باشد.

اگر در پرتاب تاسی دلقک ظاهر شود و تاس دیگر رنگی باشد شما می توانید هر شکل دلخواهتان را بردارید اما رنگ آن قطعه حتما باید با رنگ ظاهر شده روی تاس منطبق باشد. اگر در پرتاب تاس یک دلقک و در تاس دیگر شکل ظاهر شود شما باید قطعه ای که منطبق با شکل ظاهر شده روی تاس باشد را بردارید اما انتخاب رنگ آن به دلخواه خودتان است.

بازی چهارم: رنگ چین پیشرفته

(2-6) بازیکن 5 سال به بالا

قوانین این مرحله، با کمی تفاوت های جزئی، مانند مرحله قبلی می باشد . به این ترتیب که بر خلاف بازی های قبلی قطعات رااز صفحه بازی خارج می کنیم. سپس تمام قطعه ها را با هم مخلوط کرده و بطور مساوی میان بازیکنان تقسیم می کنیم. توجه کنید که اشکال و رنگ هایی که در اختیار هر بازیکن قرار می گیرد کاملا تصادفی می باشد. پس از تقسیم مساوی قطعات، چنانچه قطعه ای روی زمین باقی مانده باشد آن را در مکان صحیح خود در صفحه بازی جای می دهیم. در این جا نیز از هر دو تاس بطور همزمان استفاده می شود. در نهایت هر بازیکنی که بتواند قطعاتش را با توجه به پرتاب تاس ها زودتر در صفحه جای گذاری کند برنده است. 


مقالات بازی و سرگرمی - کودک - سلامت ادامه ..
چه اسباب بازی هایی برای چه سنی از کودکان مناسب است   چه اسباب بازی هایی برای چه سنی از کودکان مناسب است
در زمان بارداری از چه خوراکی هایی استفاده نکنیم   در زمان بارداری از چه خوراکی هایی استفاده نکنیم
برای فرزندانتان وقت بگذارید و بازی کنید   برای فرزندانتان وقت بگذارید و بازی کنید
دلایل دل درد در نوزادان شیرخوار   دلایل دل درد در نوزادان شیرخوار
بازی با اسباب بازی چه تاثیری در رشد کودک دارد  سری ششم   بازی با اسباب بازی چه تاثیری در رشد کودک دارد سری ششم
بازی درمانی   بازی درمانی
بازی هایی برای کاهش کمرویی اجتماعی کودکان   بازی هایی برای کاهش کمرویی اجتماعی کودکان
غذاهایی که مادران باردار باید از خوردن آنها اجتناب کنند   غذاهایی که مادران باردار باید از خوردن آنها اجتناب کنند
نکات تربیت پسرها!!   نکات تربیت پسرها!!