رنگهای موجود

منچ و مارپله فکرآوران

گروه محصول
بازی های مقوایی
جنس اصلی :
مقوایی
گروه سنی :
از 6 سال تا 15 سال
تعداد بازیکن :
2
نوع بسته بندی جزئی :
جعبه
تعداد در کارتن:
100
توضیحات محصول :
منچ و مارپله فکرآوران
اطلاعات خرید
قیمت :
عدم موجودی
کارتن
تعداد
موجود در فروشگاه
امکان خرید آنلاین
امکان سفارش عمده
آیکون های مرتبط
ابعاد : 245 * 150 * 20 وضعیت موجودی : موجود نیست
وزن : 63 (گرم)
تولید شده در : ایران
نوع بسته بندی کلی : کارتن
حجم کارتن : 0.0735 (متر مکعب)
وزن کارتن : 6.3 (کیلوگرم)
رتبه ای که به این محصول می دهم
نظر شما :

آرشیو نظرات


منچ و مارپله مقوایی فکرآوران


 

منچ 105 ساله شد!

105 سال پیش یعنی در سال 1914 میلادی، یکی از اهالی شهر مونیخ آلمان به نام یوزف فریدریش اشمیت، نوعی بازی دسته جمعی اختراع کرد. این بازی را امروزه همه ما می شناسیم. این بازی در کشور ما به نام منچ مشهور شده، اما نام اصلی اش این بوده است: (آدم عصبانی نشو!). بازی، ابتدا چندان مورد استقبال عموم قرار نگرفت و کسی آن را نخرید به این ترتیب سازنده آن مجبور شد، سه هزار تا از آن را در جنگ جهانی اول به سربازان آلمانی ببخشد. پس از پایان چنگ، گروهی از سربازها سوغات جالبی را با خود به خانه آوردند و خیلی زود، این بازی ساده، به یکی از پرطرفدارترین بازی های خانوادگی تبدیل شد.

د رمنچ هر فرد چهار آدمک دارد که باید با ریختن تاس و حرکت بر روی یک مسیر مشخص، این آدمک ها را از خانه شروع به خانه های پایانی ببرد. هر آدمک، با عدد شش تاس، از خانه شروع بیرون می آید و بازی را شروع می کند. آدمک ها می توانند آدمک های رقیب را اگر در مسیرشان باشند، بزنند و به خانه شروع برگردانند. در این بازی هر قدر هم که پیش باشی، باز هم ممکن است در آخرین لحظه آدمکت زده شود و به خانه شروع برگردی. اگر تاس یاری نکند، ممکن است چند دور آدمکت در خانه شروع بماند. فقط نباید عصبانی شوی و باز باید برای پیروزی از اول شروع کنی! شاید دلیل نام اصلی بازی هم همین باشد (آدم عصبانی نشو!) یوزف فردریش اشمیت، در سال 1871 در شهر هامبورگ آلمان متولد شد. او کارگاه کوچکی در شهر مونیخ داشت و وسایل بازی و سرگرمی می ساخت. تا به امروز بیش از 100 میلیون نسخه از بازی منچ در سراسر جهان فروخته شده است. شاید آسان بود شیوه این بازی باعث شد که بزرگ و کوچک به راحتی شیوه این بازی را بفهمند و بازی کنند. دلیل دیگر موفقیت این بازی از جنبه روان شناختی، در حس امیدواری، خشم، پیروزی و هیجان است، لذت تلاش برای موفق شدن، میل به هدف رسیدن و حتی خشمی که وقتی در نزدیکی رسیدن به هدف می بازی و مجبور می شوی از نو آغاز کنی می باشد.

بازی (آدم عصبانی نشو!) در کشورهای مختلف جهان با نام های مختلف عرضه شده است. برای این بازی قدیمی رکوردهایی هم ثبت شده است مثلا طولانی ترین بازی منچ در سراسر جهان، پس از 121 ساعت به پایان رسید و در طولانتی ترین بازی منچ در زیر آب، رکورد 36 ساعت را ثبت کرده اند. بزرگترین زمین بازی منچ به ابعاد 6×6 متر و پر شرکت کننده ترین آن با 300 شرکت کننده انجام شده است. هنوز پس از گذشت بیش از صد سال و با وجود انواع بازی های پیشرفته رایانه ای، منچ از پر طرفدارترین بازی های دسته جمعی مردم جهان است. 

منچ

عزیز مقصودپور عزیز مقصود پور، متولد 1308 ه.ش در بادکوبه ایران (کشور آذربایجان امروز) بنیانگذار صنعت پلاستیک ایران و مبتکر بازی های فکری در ایران می باشد. ایشان فعالیت خود را د رکارگاهی کوچک در جوادیه تهران آغاز کرد و با پشتکار و همت بلند، خیلی زود توانست این کارگاه کوچک را به کارخانه ای بزرگتر در شرق تهران تبدیل کند.

ایشان با ترکیب ایده های بازی های متداول در اروپا و ایده های نوی خود توانست با محصولاتش، خیلی زود بازار بازی های فکری اولیه از قبیل شطرنج، منچ و مار و پله و ... را تسخیر کند.

این مرد پر تلاش هم اکنون با سهمی در حدود 80 درصد از بازی های فکری تولیدی در ایران و کارخانه ای عظیم، ضمن اشتغالزایی و کارآفرینی سهم بزرگی در پرورش کودکان دیروز و امروز داشته اند.

 

افتخار دارد گامی بلند در جهت ارتقاء سطح فکری شما عزیزان در این زمینه برداشته و در خصوص توسعه این مهم پذیرای ایده ها، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.


مقالات بازی و سرگرمی - کودک - سلامت ادامه ..
ایمپلنت دندان چیست سری دوم   ایمپلنت دندان چیست سری دوم
برای فرزندانتان وقت بگذارید و بازی کنید   برای فرزندانتان وقت بگذارید و بازی کنید
سلامت روانی چیست  سری دوم   سلامت روانی چیست سری دوم
تاثیر استرس زیاد در دوران بارداری برای جنین   تاثیر استرس زیاد در دوران بارداری برای جنین
میزان تاثیربازی بااسباب بازی درهردوره سنی کودکان سری سوم   میزان تاثیربازی بااسباب بازی درهردوره سنی کودکان سری سوم
افزایش وزن بارداری، دغدغه مادران   افزایش وزن بارداری، دغدغه مادران
تغذیه و افزایش درصد هوش جنین سری سوم   تغذیه و افزایش درصد هوش جنین سری سوم
نحوه برخورد با کودک خبرچین   نحوه برخورد با کودک خبرچین
بهترین انتخاب اسباب بازی از نوزادی تا دبستان   بهترین انتخاب اسباب بازی از نوزادی تا دبستان