328,000 ریال
3,556,500 ریال

نکات مهم در خرید عروسک


نکات مهم در خرید عروسک

دوران كودكی یكی از حساس ‌ترین دوره های زندگی می باشد. زیرا كودك در این دوران، از محیط و اطرافیان تأثیر پذیر است. اسباب بازی نیز یکی از عواملی که در شکل گیری شخصیت، افزایش خلاقیت و تواتایی های ذهنی و ... نقش مهمی دارد. از آنجا كه عروسك از محبوبترین وسایل بازی برای کودکان است و کودکان در این دوران با عروسکشان مانند یک دوست واقعی رفتار می کنند، انتخاب عروسک صحیح برای کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

انتخاب عروسک مناسب
دیدن بازی کردن دختران با عروسک هایشان صنحه دلچسبی برای والدین است و همین عامل باعث می شود والدين خيلي زود برای فرزندشان عروسک بخرند. توجه داشته باشيد علاقه اي که کودک به عروسک نشان مي دهد، متناسب با سن و انتظاراتي که از عروسک دارد، متفاوت است. کودکان کم سن تر عموما عروسک های ساده را قبول می کنند و با آنها بازی می کنند، اما کودکان با سن بالاتر به عروسکی نیاز دارند که بتواند برای او نقش یک انسان واقعی را بازی کند.

عروسکي که براي فرزندتان مي خريد بايد سایز و قد آن متناسب با قد فرزندتان باشد. نیازی نیست که برای یک کودک 18 ماه عروسکی با دو متر قد و موهای رنگی بخرید، فرزند شما نتنها نمی تواند با چنین عروسکی بازی کند بلکه ممکن است از آن بترسد. اما برای کودکان بالای 3 سال الويت را به عروسک هايي بدهيد، که صورتي دلنشين و موهايي زيبا دارند و چشمانشان باز و بسته مي شود، عروسکی که لباس های قابلیت عوض شدن را داشته باشند برای کودکان در این سن مناسب تر است.. عروسک بايد مفصل بندي نرمي داشته باشد تا کودک به راحتي آن را بنشاند يا لباس هايش را عوض کند. اگر عروسک پلاستيکي براي فرزندتان بخريد، او مي تواند با عروسکش به حمام برود. به خاطر داشته باشيد لزومي ندارد حتماً عروسکي بخريد که حرف بزند، بخندد، آواز بخوانید و...، عروسک هاي ساده سبب می شود که کودکان برای بازی کردن از آنها از قوه تخیلشان بهره بگیرند. هر چه اسباب بازی ساده ‌تر باشد، پویایی ذهنی و ابتكار كودك درباره آن بیشتر خواهد بود. اسباب بازی‌ های خودكار و مكانیكی فرصت رشد نوآوری را از كودكان می‌گیرند. و در آخر همه صاحب¬ نظران و كارشناسان امر تأكید دارند كه عروسك باید از نظر وزنی سبك، و از نظر ظاهری، ساده و در عین حال جذاب و زیباباشد تا بتواند كودكان را جذب كند و هم¬ بازی و هم¬ نشین ساعت‌ های تنهایی او شود.

از چه سنی باید برای کودک عروسک خرید 
از 18 ماهگي تا 2 سالگي است که کودکان به عروسک علاقه نشان می دهند و می توانند در این سنین کودکان نخستين بازي هاي تخيلي خود را با عروسک هايشان انجام مي دهند و در عين حال با تماشاي اندام عروسک به شناختي از طرح کلي بدن خود دست مي يابند. از 2 سالگي، عروسک يک همبازي واقعي و جزئي از دنياي تخيلي کودک محسوب مي شود. در واقع از اين سن کودک عروسک خود را مانند يک بچه واقعي در نظر مي گيرد و عروسک در دنیای کودک نقش یک همبازی را دارد تا یک اسباب بازی. به همين دليل است که کودک عروسکش را ملامت مي کند، در آغوش مي کشد، مي خواباند و...
از دو سالگي اين دوست وفادار تبديل به همراهي مي شود که کودک را در جهت شناخت و درک دنياي بزرگسالان ياري مي دهد. کودک با عروسک بازي، اتفاقات روزمره را دوباره انجام مي دهد و اين امر سبب مي شود تا بتواند مسائل و زندگي روزمره را بهتر درک کند. او به وسيله عروسکش، احساسات و نظرات خود را به طور غيرمستقيم بيان مي کند و گاه اين اسباب بازي محبوب منبع حمايت عاطفي کودک مي شود.

اگر پسران تقاضای عروسک کردند چه کار کنیم؟ 
شما مي توانيد بدون هيچ نگراني به خواسته پسرتان جواب مثبت دهيد و برای او عروسک مورد علاقه اش را که متناسب با سن اش هستد را بخرید. دلايلي که يک پسر بچه تقاضاي عروسک مي کند متفاوت و البته قابل درک است. شايد او قصد دارد از پدر يا مادر خود تقليد کند يا اينکه آرزوي داشتن « همبازي» مثل یک برادر یا خواهر کوچکتر را در سر می پروراند.

چاپ
  • نویسنده : بازیجو
  • پنجشنبه 12 دي 1392


نام شما :
پست الکترونیکی :  
نظر شما :
متن تصادفی :
جستجوی مقاله


400,000 ریال
1,500,000 ریال