رنگهای موجود
 • رنگ بندی قابل انتخاب نیست

فوتبالیستها کیفی

گروه محصول
بازی های مقوایی
جنس اصلی :
مقوایی
گروه سنی :
از 7 سال تا 15 سال
تعداد بازیکن :
2-4
نوع بسته بندی جزئی :
جعبه شرینگ
تعداد در کارتن:
16
توضیحات محصول :
با بازی مقوایی پرطرفدار فوتبالیستها هیجان را تجربه کنید این بازی برای کودکان بالای 7 سال مناسب است .
اطلاعات خرید
قیمت :
عدم موجودی
کارتن
تعداد
موجود در فروشگاه
امکان خرید آنلاین
امکان سفارش عمده
آیکون های مرتبط
 • فکری
 • سرگرمی
 • حل مسئله
 • دارای قطعات ریز
 • تقویت روابط اجتمایی
ابعاد : 335 * 240 * 50 وضعیت موجودی : موجود نیست
وزن : 310 (گرم)
تولید شده در : ایران
نوع بسته بندی کلی : کارتن
حجم کارتن : 0.06432 (متر مکعب)
وزن کارتن : 4.96 (کیلوگرم)
رتبه ای که به این محصول می دهم
نظر شما :

آرشیو نظرات


روش بازی

قوانین بازی فوتبالیست ها

قواعد و قوانین بازی شماره 1

Rules of Game no 1


وسایل بازی:

1. کارت بازی 2. 4 مهره قرمز 3. 4 مهره آبی 5. 4 کارت اخراج (قرمز) و 4 کارت اخطار (زرد) 6. صفحه بازی  7. 8 عدد کارت گل

آماده سازی بازی:

ابتدا تمامی کارت های بازی و کارت های قرمز و زرد را از یکدیگر جدا نموده پشت به رو کرده و چندین نوبت بر بزند سپس آنها را در کنار صفحه بازی قرار دهید. سپس هر بازیکن 4 مهره به همراه 1 تاس بر می دارد (4 مهره قرمز به همراه یک تاس برای یک بازیکن و 4 مهره رنگی به همراه یک تاس برای بازیکن دیگر).

مشخصات صفحه بازی:

الف. این صفحه از خانه 1 تا 187 از یک طرف قرمز و شماره از 1 تا 187 به رنگ زرد از طرف دیگر کاملا مشخص شده است

ب. به نوشته ها و علائم روی صفحه بازی توجه کرده و به آنها به دقت عمل کنید. حالا کارت های گل را کنار صفحه بازی قرار دهید.

شروع یا روش بازی
 1.          1.بازی از نقطه شروع آغاز می گردد

  2   2. توجه داشته باشید در این بازی هر بازیکن 1 تاس مخصوص به خود دارد. در ابتدا هر دو بازیکن تاس می ریزند و هر کدام که تاس بیشتری آورد حرکت می کند.  این قانون تا انتهای بازی ادامه دارد. به عنوان مثال بازیکن قرمز تاس می ریزد و عدد 4 می آورد و بازیکن با مهره رنگی نیز تاس می ریزد و عدد 2 می اورد. حالا حق حرکت با مهره قرمز رنگ است و باید 4 خانه به جلو حرکت کند ( توجه داشته باشید این قانون تا انتهای بازی به همین منوال ادامه دارد و هر کدام از بازیکنان که در طول بازی تاس بیشتری آورد حق حرکت کردن با اوست)

 2.      3. از شماره 1 مهره خود را حرکت دهید و سعی کنید هر چه سریعتر هر 4 مهره خود را به دروازه تیم مقابل برسانید یعنی خانه های 186 یا 187

  4   4. بازیکنان عزیز چون در بازی های کارتی امکان حرکت مهره و توپ به طور جداگانه میسر نمی شد لذا شما در این بازی مهره های بازی را در حکم بازیکن پا به توپ فرض کنید و در زمانی که در طول دستور بازی به شما گفته شد مهره خود را سریعتر به دروازه برسانید منظور از مهره همان بازیکن پا به توپ فوتبال می باشد.

  5   5. در حین بازی هر زمانی که تاس شما شماره 6 آورد اجازه دارید یکی از مهره های خود را به روی خانه 1 یا شروع قرار داده و یک بازیکن را به زمین بیاورید و سعی کنید در اولین فرصت هر چهار بازیکن خود را به زمین بیاورید (فقط بازیکن اول بدون نیاز به عدد شش وارد بازی می شود)

  6   6. اگر مهره شما به روی خانه یا تصویر فوتبالیست ها قرار گرفت باید یکی از کارت های بازی را در حالی که کارت ها پشت به روست برداشته و به متن دستورات آن کارت عمل کنید.

  7   7. در بعضی از کارت ها نیز به جای دستور، کارت اخطار (زرد) یا اخراج (قرمز)صادر می شود که بازیکنان باید به این فرامین نیز عمل نمایند.

  8   8. توجه داشته باشید اگر مهره قرمز با شما است باید به نوشته های قرمز رنگ روی صفحه بازی دقت کنید و اگر مهره شما رنگی است باید به نوشته های زرد رنگ روی صفحه بازی توجه کنید.

  9   9. با فرمان اوت می توانید مهره خود را به روی خانه ای که به شما فرمان داده شده برده واز آنجا بازی را آغاز کنید مثلا اگر مهره قرمز رنگ هستید و مهره شما به روی خانه 60 قرار گرفت باید به خانه 84 بروید.

       10. هر وقت به نقطه پنالتی رسیدید باید تاس بیاندازید. در واقع شما صاحب یک ضربه پنالتی شده اید و اگر شماره 1 یا 2 آوردید یک گل به ثمر رسانده اید مثلا اگر مهره شما قرمیز باشد و مهره شما در خانه های 175 و 174 قرار گرفت مهره خود را به روی نقطه پنالتی گذاشته و تاس می اندازید اگر عدد 1 یا 2 آوردید یک گل به ثمر رسانده اید و اگر نیاوردید به راهتان ادامه دهید.

  11 11. با فرمان آفساید مهره خود را 10 خانه عقب برگردانید.

  1   12. هر فرمان در این بازی متعلق به همان مهره ای است که در آن خانه قرار دارد.

  13 13. انتخاب اینکه کدام بازیکن حرکت کند فقط به عهده شما است و برد یا باخت شما بستگی زیادی به تصمیمات درست شما دارد.

  14 14. اگر کارت کشیدید و با کارت قرمز مواجه شدید، مهره خود را به بیرون از بازی برده و اصطلاحا این بازیکن اخراج شده و باید با آوردن تاس با شماره 6 مجددا آن بازیکن را وارد زمین کنید.

  15 15. اگر کارت کشیدید و با کارت زرد مواجه شدید، مهره شما صاحب یک اخطار شده و اگر کارت زرد دومی را یکی دیگر از مهره های شما دریافت کند، باید یکی از مهره های خود را به اختیار، بیرون از صفحه بازی بگذارید.

  16 16. در صورت رسیدن مهره هر کدام از تیم ها به دو خانه دروازه، شما یک گل به ثمر رسانده اید و می توانید یک کارت گل از بیرون صفحه بازی برداشته و آن مهره خود را بیرون صفحه بازی قرار دهید.

  17 17. اگر بازیکن در نقطه شروع داشته باشید و تا به حال آن را حرکت نداده اید و تاس شما عدد 6 بیاورد اجازه آوردن یک بازیکن جدید به بازی را نخواهید داشت (در واقع 2 مهره در نقطه شروع معنی ندارد)

پایان بازی


شما به چند روش م یتوانید بازی خود را خاتمه دهید.

روش اول (بازی زمان دار):

در این روش بازی در دو تایم 15-20 تا 45 دقیقه ای انجام می شود که باید در اول بازی بین بازیکنان توافق شود و هر کس ظرف این مدت گل بیشتری به ثمر برساند برنده بازی است.

روش دوم:

هر کس زودتر هر 4 مهره خود را به دروازه حریف برساند، برنده بازی است.

روش سوم:

بازی در یک تایم 20 دقیقه ای انجام شود و هر کس گل بیشتری زد برنده بازی باشد و اگر تعداد گل ها مساوی شد هر تیم با زدن 3 پنالتی برنده را معلوم می کند.

روش چهارم:

بازی اصطلاحاً 2 یا 3 گُله باشد.

قواعد و قوانین بازی شماره 2

Rules of Game No.2

   

وسایل بازی

.      4.1 مهره قرمز و 4 مهره رنگی

2     2. 2 تاس

       3. 8 کارت گل

آماده سازی بازی

هر 4 مهره خود را درکنار دروازه خود قرار دهید.

روش بازی

هر دو تاس را با هم پرتاب کنید و هر بازیکنی که عدد بیشتری آورد شروع کننده بازی است.

1.   در این بازی هر دو تاس با هم ریخته می شود و هر کدام جداگانه محاسبه می شود. شما در این  بازی به هر سمتی که بخواهید می توانید حرکت کنید. (چپ، راست، عقب، جلو) توجه داشته باشید مهره شما به صورت اوریب نمیتواند حرکت کند.

1.   در این بازی هر دو تاس با هم ریخته می شود و هر کدام جداگانه محاسبه می شود. شما در این بازی به هر سمتی که بخواهید می توانید حرکت کنید. (چپ، راست، عقب، جلو) توجه داشته باشید مهره شما به صورت اوریب نمیتواند حرکت کند.

مثلاً اگر تاس ریخته شده شما عدد 4و 3 باشد شما می توانید یا 7 خانه به جلو، عقب، چپ یا راست حرکت کنید و یا می توانید 4 خانه به جلو و 3 خانه به عقب برگردید یا می توانید 3 خانه به چپ و 4 خانه به جلو حرکت کنید.

توجه: فقط باید توجه کنید که در هنگام حرکت، هیچ کدام از مهره های طرف مقابل نباید در مقابل حرکت شما باشد.

توجه1: شما د راین بازی اجازه پریدن از روی مهره های طرف مقابل را ندارید.

توجه2: هر مربع سبز به عنوان یک خانه حساب می شود.

2.   هدف در این بازی قرار دادن هر 4 مهره خود درون دروازه حریف می باشد (هر مهره به منزله یک بازیکن حمل کننده توپ می باشد و وقتی یک بازیکن به دروازه حریف رسید به منزله این است که یک گل به ثمر رسیده و شما می توانید با کنار گذاشتن آن مهره و برداشتن یک کارت گل از کنار صفحه بازی برای خود یک گل ثبت کنید.

3.   بعد از مشخص شدن اینکه چه کسی شروع کننده بازی است، یک بار شما هر دو تاس را با هم پرت کرده و حرکت می کنید و یک بار حریف شما این حرکت را انجام می دهد.

     چند پیشنهاد برای جذاب شدن بازی
 

1.   شما در این بازی از 6 نقطه می توانید گل به ثمر برسانید این 6 نقطه با شکل برای شما مشخص شده است. پس به قرارگیری مهره های حریفتان دقت داشته باشید تا ببینید که حریف شما از کدام نقطه دفاع را رها می کند تا مهره های خود را در آن سمت متمرکز کنید.

2 .  سعی کنید سراسر حمله باشید. زیرا با کوچکترین اشتباه حریف و البته کمی خوش شانسی، می توانید به راحتی با آوردن تاس مناسب یکی از مهره هایتان را وارد دروازه حریف کنید. البته در چنین مواقعی که دفاع را رها می کنید امکان گل خوردن شما بیشتر می شود.

3.   با گماردن دو دفاع و محافظت از دروازه خود سعی کنید با 2 مهاجم سراسر حمله باشید تا حریف شما جرات رها کردن دفاع را نداشته باشد.

پایان بازی

اولین بازیکنی که بتواند چهارمین مهره خود را زودتر از حریف وارد دروازه کند ،برنده بازی است.

کلمات کلیدی

فوتبالیست‌ها (به ژاپنی: がんばれ!キッカーズ Ganbare, Kikkāzu!), قوانین بازی فوتبالیست‌ها, روش بازی فوتبالیست‌ها, کارت بازی, کارت اخراج (قرمز), کارت اخطار (زرد), صفحه بازیی, کارت گل, مهره, توپ, پنالتی, آفساید, تاس, مهره, فوتبالیستها کیفی


مقالات بازی و سرگرمی - کودک - سلامت ادامه ..
 تغذیه و افزایش درصد هوش جنین سری چهارم   تغذیه و افزایش درصد هوش جنین سری چهارم
زایمان طبیعی بدون درد   زایمان طبیعی بدون درد
کاردستی حیوانات مزرعه با چوب بستنی   کاردستی حیوانات مزرعه با چوب بستنی
ترس کودک از دکتر   ترس کودک از دکتر
افزایش وزن بارداری، دغدغه مادران   افزایش وزن بارداری، دغدغه مادران
بهبود سلامت کودکان بوسیله اسباب بازی‌های سنگین   بهبود سلامت کودکان بوسیله اسباب بازی‌های سنگین
مطلب روانشناسی در مورد ارتباط موثر همسران سری دوم   مطلب روانشناسی در مورد ارتباط موثر همسران سری دوم
آرتروز گردن و راههای درمان آن   آرتروز گردن و راههای درمان آن
خطر بلعیدن قطعات اسباب بازی   خطر بلعیدن قطعات اسباب بازی