549,500 ریال
86,500 ریال

گل های آپارتمانی و انواع آنها


گل های آپارتمانی و انواع آنهااگر دوست دارید منزل خود را به مکانی با صفا و شاداب و با طراوت  تبدیل کنید می توانید از گل های آپارتمانی در این زمینه کمک شایانی بگیرید و برای سر حال نگه داشتن این گل ها باید نکاتی مهم در این زمینه یاد بگیرید تا بتوانید شرایطی فراهم کنید که گل ها بتوانند به رشد خود ادامه دهند  در هنگام خرید گل آپارتمانی نهوه نگهداری آن را از فروشنده بپرسید این به شما کمک می کند تا بتوانید موارد را مد نظر بگیرید و گلهای بانشاطی در منزل پرورش دهید و از زیبایی های آنها لذت ببرید اگر بخواهید از نور مصنوعی برای رشد گل های آپارتمانی استفاده کنید می توانید بهره ببرید ولی  در این صورت این نور به اندازه نور خورشید کارایی ندارد خانه هایی که نور کافی از خورشید دریافت نمی کنند در واقع کم نور هستند باید اززیبایی گل هایی بهره ببرد  که به نور کم احتیاج دارند . اگر تمام شایط خوب نگهداری گل های آپاتمانی فراهم بود و از گل ها گل ندادند باید از کود های گل دهی استفاده کرد

دو نمونه از گل های آپارتمانی را همراه با نحوه نگهداری آنها به شما توضیح می دهیم .

گل حسن یوسف : این گل زیبا یکی از گل های آپارتمانی می باشد دارای انواع مختلفی است دمایی که این گل در آن می تواند به رشد خود ادامه دهد  25 تا 30 درجه سانتی گراد بوده و آبیاری آن باید طوری باشد که هرگز تشنه نماند و اگر بیشتر در معرض نور خورشید قرار بگیرد خوشرنگ تر خواهد شد اگر رنگ این گل تغییر کرد و کمرنگ شد این بدین معنی است که نور کافی دریافت نمی کند و این گل را می توان در تمام فصول سال تکثیر کرد و برای این کار از روش قلمه زنی ساقه  باید استفاده شود .

گل بامبو : این گل آپاتمانی که این روزها دارای طرفداران زیادی است .

 بعضی ها اعتقاد براین دارند که این گل همراه خود به خانه شناس می آورد و بعضی ها معتقدند که به اشخاص منزل روحیه می بخشد. نحوه نگهداری بابمو به این شکل است که بامبو را داخی گلدانی بگذارید که حدود 10 سانتی متر آب داشته باشد ساقه های بابمو نباید تا بالا در آب  قرار بگیرند و در ضمن هر روز نیازی نیست که آب گلدان آن عوض شود این گل حتی در مکان های کم نور هم می تواند به رشد خود ادامه دهد نور نباید مستقسم به این گل بتابد زیرا باعث زرد و خشک شدن برگهایش می شود .  

نام انواع گلهای آپارتمانی عبارتند از :

گا کوهلریا – گل نماتانتوس – گل قهر – گل  ونوس حشره خوار – گل استرومانتا – گل کلومنیا –گل بنفشه آفریقایی – گل حسن یوسف گل بامبو – گل سنگ – گل اسپاتی فلیوم –گل آگلونما –گل کرتون - گل بگو نیا عروس- گل  کاکتوس کریسمس – گل ارکیده کاتکیا – گل  شبدر زینتی – گل ارکیده فالانوپسیس – گل دیزیکتک –  گل فیکوس لیراتا – گل آماریلیس – گل پاچیرا – گل پیرومیا – گل فیکوس – گل لیندا  -  و . . .

چاپ
  • نویسنده : م ک. بازیجو
  • پنجشنبه 11 آذر 1395


نام شما :
پست الکترونیکی :  
نظر شما :
متن تصادفی :
جستجوی مقاله


266,500 ریال
371,500 ریال