رنگهای موجود

کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد 3 تا 6 ماهه

گروه محصول
تقویت هوش
جنس اصلی :
کتاب
گروه سنی :
از 3 ماه تا 6 ماه
تعداد بازیکن :
1
نوع بسته بندی جزئی :
سلفونی
تعداد در کارتن:
36
توضیحات محصول :
دکتر ميلتر، شيوه ي ابداعي خود را براي تقويت هوش نوزاد را از دل مطالعاتي استخراج کرده که ساليان طولاتي روي دنياي درون نوزادان صورت داده است. او پس از ابداع شيوه هاي تقويت هوش نوزاد، حاصل مطالعات خود را به صورت کتاب براي پدرها و مادرها منتشر کرد تا پدرها و مادرها نيز بدانند دنياي درون نوزادشان چگونه است و چرا نوزادشان با ديدن چند شکل و چند رنگ متحول مي شود و قواي ادراکي اش تقويت مي شود. شما میتوانید این مطالب را در کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد 3 تا 6 ماهه بیابید.
اطلاعات خرید
قیمت :
81,000 ریال
78,000 ریال
کارتن
تعداد
موجود در فروشگاه
امکان خرید آنلاین
امکان سفارش عمده
آیکون های مرتبط
  • تشخیص اشکال
  • تشخیص رنگ
  • فکری
  • تقویت تمرکز
  • دیداری
  • تقویت هوش
ابعاد : 195 * 195 * 10 وضعیت موجودی :
وزن : 188 (گرم)
تولید شده در : ایران
نوع بسته بندی کلی : کارتن
حجم کارتن : 0.013689 (متر مکعب)
وزن کارتن : 6.768 (کیلوگرم)
رتبه ای که به این محصول می دهم
نظر شما :

آرشیو نظرات


کتاب شیوه های تقویت هوش نوزاد 3 تا 6 ماهه

شيوه تقويت هوش 3- 6
شيوه هاي ارائه شده در مجموعه کتابهاي تقويت هوش نوزاد بر اساس مطالعات و تحقيقات 25 ساله دکتر بئاتريس ميلتر در دانشگاه سوربن فرانسه خلق و ابداع شده است. دکتر ميلتر در پژوهش هاي خود، از سويي توانايي هاي ذهني و ويژگي هاي نوزادان در ارتباط با کارکردهاي هوش را مورد بررسي قرار داد و از سوي ديگر به کشف و ابداع شيوه هاي بسيار آسان، خلاقانه و جذاب براي تقويت توانايي هاي ذهني نوزادان پرداخت.
اين مجموعه، دست آورد بيست و پنج سال تلاش علمي پژوهشي کسي است که ويژگي هاي روحي و شخصيتي نوزاد را از بدو تولد تا يک سالگي مورد تحقيق قرارداد و با انجام آزمايش هاي مکرر روي گروههاي متعددي از نوزادان، به کشف شيوه هايي براي بارور ساختن و پويا نمودن توانايي هاي ذهني نوزادان نايل آمد و حاصل کار خود را در قالب اين مجموعه، به تمام والدين جهان و نيز علاقه مندان و متخصصان مسائل پژوهشي مربوط به دوره سني ولادت تا يک سالگي ارائه نمود.
همچنانکه جسم نوزاد از قابليت و ظرفيت لازم براي پذيرش تغذيه درست و تمرين ها و ورزش هاي بدني برخوردار است و عضلات، ماهيچه و مفاصل نوزاد تحت اين گونه خدمات از توانايي ها و قابليت هاي بيشتر برخودردار مي شود، توانايي هاي ذهني و کنش هاي مربوط به هوش نوزاد نيز همانند جسم او از چنين ظرفيتي برخوردار است.
به عبارت ديگر، در صورتي که نوزاد تحت آموزش ها و تمرين هاي علمي قرار گيرد، به گونه اي پويا تر با دنياي پيرامون خود برخورد مي کند و با حداکثر توانايي و قدرت دروني خود وارد دنياي کودکي و... مي شود.
در واقع نقش و کارکرد تصاويري که در اين مجموعه به کارگرفته شده اند، همين است. يکايک اين تصاوير بر اساس علايق نوزاد به رنگها و شکل هاي گوناگون طراحي شده اند و هر يک از آنها يکي از ويژگي هاي شناختي و ذهني نوزاد را هدف قرار مي دهند. وقتي نوزاد به اولين تصوير هر کتاب نگاه مي کند، در دنياي تخيل و تصور خود نسبت به آن واکنش نشان مي دهند و در ذهن او يک مفهوم شناختي نقش مي بندد. هنگامي که دومين و سومين تصوير به او نشان داده مي شود، يک حرکت ذهني در وجود نوزاد پديد مي آيد. او مي تواند بين آنچه ديده است، ارتباط برقرار کند و منطق آن تصاوير پي در پي را دريابد. دقت و ظرافتي که در طراحي تصاوير صورت گرفته است، نوزاد را به واکنش ذهني وادار مي کند. در اين تصاوير، هيچ موردي وجود ندارد که بدون دليل و بدون پشتوانه علمي وارد آنها شده باشد. هر يک از رنگها و شکل ها و چگونگي توالي آنها مبتني بر مطالعات و تحقيقاتي است که توسط دکتر ميلتر و ساير روان شناسان و متخصصان رشد نوزاد انجام شده است. به همين دليل، هر يک از تصاوير و مجموعه تصاوير هريک از کتابها دنياي دروني و ذهني نوزاد را به تحرک و پويايي مي کشاند و عملا او را با ذهني نوزاد را به تحرک و پويايي مي کشاند و عملا او را با ذهني خلاق تر و هوشمندي پوياتر، آماده ورود به زندگي مي کند.

روش استفاده از کتابهاي اين مجموعه

روش استفاده از کتابهاي اين مجموعه

براي هوشمند کردن نوزاد، تقويت ميزان دقت و توجه او و تحريک هوش نوزاد قدم به قدم روش هاي اين مجموعه را به کار بگيريد تا به نتيجه دلخواه برسيد.

استفاده از اين کتابها بسيار آسان است. به اين نکات توجه کنيد:

تصاوير هر کتاب را يکي پس از ديگري به نوزاد نشان دهيد. اجازه بدهيد نوزادتان با دقت کافي در تصاوير اول، دوم و سوم که به تدريج پيچيده تر مي شوند قدرت درک تصاوير بعد را به دست بياورد.

هر تصوير را در فاصله نيم متري صورت نوزاد، در امتداد مسير نگاه او قرار دهيد.

به محض اينکه توجه نوزاد به تصوير جلب شد و نگاهش را به آن دوخت، خيلي آرام و بي شتاب تصوير را به اين سمت آن سمت حرکت دهيد و نگاه نوزاد را بدنبل آن بکشيد.

به زمان لازم براي نشان دادن هر تصوير، توجه کنيد. هر يک از تصاوير بايد در مدت زمان مخصوص خود در معرض نگاه نوزاد قرار گيرند. به توضيحات مربوط به اين موضوع در صفحه مقابل دقت کنيد.

پس از اينکه يک تصوير را در فاصله معين در زمان مخصوص خود در مقابل چشمان نوزاد قرار داديد و توجه او را به درک آن جلب کرديد، بلافاصله تصوير بعد را با همان روش در برابرش قرار دهيد.

اگر به هر دليل توجه نوزاد به يکي از تصاوير جلب نشد و او براي دقت در آن علاقه اي نشان نداد، بيش از حد پافشاري نکنيد ،تصوير را نشان دهيد و ببينيد عکس العمل او چگونه است.

هر دفعه، فقط تصاوير يکي از کتابها را به نوزاد نشان دهيد. لازم نيست همه تصاوير اين مجموعه را يک جا به نوزاد نشان دهيد. انتخاب هر يک از کتابها براي کار با نوزاد، بسته به انتخاب و علاقه شماست. 

زمان لازم براي نشان دادن هر تصوير از کتابهاي اين مجموعه به نوزاد:

تصوير اول و دوم  : 1 دقیقه

تصوير سوم و چهارم : 2 دقیقه

تصویر پنجم : 3-4 دقیقه


 زمان هايي که براي نشان دادن هر يک از تصاوير توصيه شده است، بر اساس ميانگين زمان هاي به دست آمده براي توجه کافي نوزادان به هر تصوير در مطالعات و بررسي هاي متعدد روي تعداد فراواني از نوزادان با ملاحظه تفاوت هاي فردي آنان اندازه گيري و تعيين شده اند. بنابراين، ممکن است نوزاد شما اندکي بيشتر يا کمتر از مدت زمان تعيين شده، صرف دقت و توجه به هر تصوير کند.

با افزايش سن نوزاد، زمان لازم براي درک اجزاي هر تصوير کاهش مي يابد. مثلا در شش ماهگي، هر يک از زمان هاي دوران سه ماهگي به نصف تقليل مي يابد و در نه ماهگي، 4/1 زماني که در سه ماهگي براي توجه به هر تصوير تعيين شده است، کافي است.

شیوه‌های تقویت هوش نوزاد؛ 6-3 ماهه


برای آنان که فرزندانی باهوش‌تر می‌خواهند!
یک کتاب راهنما برای والدین و سه کتاب کار برای نوزادان:
آموزش پیدا و پنهان
شناخت شکل‌ها و رنگ‌ها
درک دسته‌ها و گروه‌ها
تقویت هوش، براساس توانایی نوزادان: شناخت شکل‌ها و رنگ‌ها
حاصل 25 سال تحقیق دکتر بئاتریس میلتر روی هزاران نوزاد در دانشگاه سوربن فرانسه

نوزاد در صورت انجام تمرین‌ها و آموزش‌های این مجموع


پس از سه ماهگی:
رنگ‌ها و شکل‌های گوناگون را می‌شناسد
مفهوم پنهان و آشکار را درک می‌کند
دسته‌ها و گروه‌ها را تشخیص می‌دهد
پس از 6 ماهگی:
اجزای چهره را می‌شناسد
مفهوم زیاد و کم را درک می‌کند
اجزای تشکیل دهنده‌ی یک طرح کلی را تشخیص می‌دهد
پس از 9 ماهگی:
اعضای بدن را می‌شناسد
به مفهوم ثابت بودن شکل و اندازه‌ی اشیاء پی می‌برد
مفهوم رابطه و فاصله‌ی بین اشیاء را درک می‌کند

 نویسنده: دکتر بئاتریس میلتر
مترجم: طاهره طالع ماسوله
قطع: خشتی
مقالات بازی و سرگرمی - کودک - سلامت ادامه ..
رهنمــــــــودهــایی مناسب برای بازی با رایانه   رهنمــــــــودهــایی مناسب برای بازی با رایانه
 فنون سخنرانی  سری سوم   فنون سخنرانی سری سوم
بگذاریم کودک ما خودش باشد   بگذاریم کودک ما خودش باشد
اثرات شادی مادر بر روی جنین   اثرات شادی مادر بر روی جنین
بازی؛ بهترین مربی کودک   بازی؛ بهترین مربی کودک
زايمان زودرس   زايمان زودرس
پرورش خلاقیت و اسباب بازی   پرورش خلاقیت و اسباب بازی
بازی با اسباب بازی چه تاثیری در رشد کودک دارد  سری چهارم   بازی با اسباب بازی چه تاثیری در رشد کودک دارد سری چهارم
قصه درمانی برای پرخاشگری   قصه درمانی برای پرخاشگری