رنگهای موجود
  • زرد
  • صورتی
  • آبی
  • قرمز
اطلاعات خرید
قیمت :
عدم موجودی
کارتن
تعداد
موجود در فروشگاه
امکان خرید آنلاین
امکان سفارش عمده
آیکون های مرتبط
  • حرکتی
  • رشد ماهیچه ها
  • هماهنگی دست و چشم
ابعاد : 420 * 200 * 325 وضعیت موجودی : موجود نیست
وزن : 2200 (گرم)
تولید شده در : ایران
نوع بسته بندی کلی : -
حجم کارتن : 0.0273 (متر مکعب)
وزن کارتن : 2.2 (کیلوگرم)
رتبه ای که به این محصول می دهم
نظر شما :

آرشیو نظرات


مشخصات واکر و ماشین بچه کودک


مناسب برای: پسران و دختران
- وزن قابل تحمل: 19 کیلوگرم
- عمق: 45 سانتی متر
- عرض: 45 سانتی متر
- ارتفاع: 45 سانتی متر
- تعداد چرخ: 4 عدد
- تاشو
- سایر توضیحات:
- دارای یک آنتن پلاستیکی انعطاف‌پذیر
- دارای یک جغجغه‌‌ی استوانه‌ای
- دارای یک زنگ پلاستیکی
- دارای یک دنده‌ی پلاستیکی
- دارای یک فرفره‌ی رنگارنگ
- دارای یک فضای نگهدارتده‌ی داخلی به‌عنوان صتدوق ماشین
- قابل استفاده به‌عنوان واکر برای تمرین کودکان جهت راه رفتن
- قابل استفاده به‌عنوان ماشین بازی برای کودکان
- قابلیت تحمل 19 کیلوگرم وزن

مزایای واکر یا روروئک دستی


به نظر اغلب والدین، روروئک وسیله خوبی برای راه افتادن کودک شیرخوار است اما نظر متخصصان کودک این نیست!!! 
نتیجه چند تحقیق جالب نتیجه تحقیقات در انگلیس نشان داد که روروئک باعث تاخیر جزیی در راه رفتن کودک می­شود و در تحقیقاتی در آمریکا معلوم شده است که روروئک باعث به تاخیر افتادن رشد هوشی کودکان می شود. 
در واقع کودکانی که از روروئک استفاده می کنند کمتر از سایر کودکان می توانند به طور طبیعی روی زمین تجسس کنند و قوه و میدان بینایی شان کمتر گسترش پیدا می­کند. 
همچنین بررسی­های انجام شده نشان داده است که رشد هوشی و عملکرد مغزی این کودکان به خوبی کودکان دیگر نیست و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا بتوانند بخزند، بنشینند و راه بیفتند. همچنین نتیجه تحقیقی دیگر نشان داد که کودک بوسیله روروئک می­تواند خود را سریع­تر به نقاط خطرناکی نظیر راه­پله، بخاری، شومینه، پریز برق، آشپزخانه، اجاق های خوراک پزی، مواد شوینده و سمی و غیره برساند و همین امر موجب جراحات و صدمات متعددی برای کودکان شده است، صدماتی گاهاً جبران ناپذیر!!! 
جالب تر آنکه نظرسنجی ها نشان می دهد بیش از ۸۰ درصد والدین اقرار کرده­اند که پزشکان به آنها هشدار داده­اند که استفاده از روروئک خطرناک است ولی آنها باز هم از آن استفاده می­کردند. حوادث مرتبط با روروئک در سال ۱۹۹۴ آمارها نشان داد که این وسیله سالیانه موجب ۲۵ هزار مورد مراجعه به اورژانس های آمریکا شده است. 
در سال ۲۰۰۲ در انگلیس ۲۳۵۰ کودک به علت صدمات ناشی از روروئک به بیمارستان آورده شده اند. به نظر می رسد آمار حوادث ناشی از روروئک مشابه حوادث ناشی از ترافیک جاده ها است. طبق گزارش آکادمی طب کودکان آمریکا، سالیانه بین ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ حادثه در ارتباط با روروئک اعلام شده که این فقط صدمات گزارش شده است و ممکن است بیشتر حوادث گزارش نشده باشد. نظر متخصصان به دلیل صدمات ناشی از روروئک، طبق دستور آکادمی طب کودکان آمریکا، کارخانه های سازنده موظفند برچسب اطلاعیه خطر را روی محصولشان نصب کنند و پزشکان کودکان آمریکا بالاخره بر ممنوعیت فروش این وسیله تاکید کردند و برای فروشندگان هر دستگاه هزار دلار جریمه در نظر گرفته شده است. در کشور کانادا نیز از سال ۲۰۰۴ فروش و استفاده از این وسیله ممنوع شده است و دپارتمان سلامت کودکان آمریکا بر وسایل سرگرمی جایگزین نظیر تاتی رو تاکید کرده است. 
اکثر متخصصان استفاده از روروئک برای کودکان را در هیچ زمانی توصیه نمی­کنند و مضررات متعددی را برای روروئک برشمرده اند از قبیل: هنگامی که کودک از روروئک استفاده می کند نمی تواند پاهایش را نگاه کند لذا دیرتر به راه می افتد و روند تکامل حرکتی کودک را به تاخیر می اندازد. 
ممکن است باعث خطرات احتمالي مثل پرت شدن يا سقوط از بلندي ‌يا گير كردن به فرش و افتادن رورو‌ك و رفتن شيرخوار به فضاهاي پرخطر مثل آشپزخانه شود موجب میشود شیرخوار به آن وابسته شده و از کارایی خود استفاده نکند و اعتماد به نفس کودک را می­گیرد. 
اين وسيله بيشتر باعث افزايش قدرت در ساق پاها شده ولي روي توان حركتي ران‌ها و لگن تاثيري ندارد و عضلات دست، پشت کمر و زانو بصورت متعادل و یکنواخت تقویت نمی­شود. راه رفتن نادرست با روروئک ممکن است بر روی راسته استخوان ساق پا و فضای مفصلی ران بچه تأثیر بد بگذارد. نحوه نشستن درون روروئک در شکل استخوانها و عضلات تأثیر منفی دارد. عدم سینه خیز رفتن و تجسس روی زمین تأثیر منفی در رشد هوشی کودک دارد. اکثر متخصصان پیشنهاد می­کنند به جای روروئک از واکرهای کودک نظیر تاتی رو استفاده کنید. با «واکر» کودک از همان ابتدا یاد می گیرد، باید کف پاهایش را کامل زمین بگذارد و برای راه رفتن، باید یکی یکی پاهایش را از زمین برداشته و راه برود. 
نه اینکه (به مانند روروئک) با پنجه ی پا خودش را هل بدهد. یکی از نکات جالب "واکر" ها این است که شما می توانید با استفاده از ترمزی که در این وسیله کار گذاشته شده، سرعت حرکت "تاتی رو" را کنترل کنید و بدین ترتیب در ابتدای راه افتادن کودک، تاتی­رو از زیر دست او در نمی­رود و کودک زمین نمی­خورد. از طرف دیگر کودک با انگیزه هل دادن تلاش می­کند راه برود و به این ترتیب راه رفتن عادی را بسرعت یاد میگیرد و تمامی عضلات پا و ستون فقرات او بطور یکسان و یکنواخت تقویت می­شود.
 به دلیل جذابیت و کیفیت بالایی که این وسیله دارد، تا سن 3 الی 4 سالگی کودک از آن بعنوان گاری حمل اسباب بازی ها استفاده می کند. در «واکر» ها نکات ایمنی رعایت شده و طوری طراحی شده اند که تحت تاثیر نیرویی تا چند برابر وزن کودک تعادلشان حفظ می شود. با توجه به اینکه کودکان دوست دارند هر چیزی را مزه کنند و به دهان ببرند؛ در این وسیله، بخش های در تماس با دهان کودک، از مواد اولیه نو ساخته شده تا خطری برای نوزاد نداشته باشد.


مقالات بازی و سرگرمی - کودک - سلامت ادامه ..
آیا می دانید کودکان تیز هوش چه خصوصیاتی دارند؟   آیا می دانید کودکان تیز هوش چه خصوصیاتی دارند؟
عروسک ها چه قدرتی دارند؟   عروسک ها چه قدرتی دارند؟
میزان تاثیربازی بااسباب بازی درهردوره سنی کودکان سری هشتم    میزان تاثیربازی بااسباب بازی درهردوره سنی کودکان سری هشتم
چگونه افکار منفی را از خود دور کنیم و به آرامش درون برسیم   چگونه افکار منفی را از خود دور کنیم و به آرامش درون برسیم
دلیل شکستن اسباب‌بازی‌ ها توسط کودک شما چیست؟   دلیل شکستن اسباب‌بازی‌ ها توسط کودک شما چیست؟
اسید فولیک چه فوایدی دارد؟   اسید فولیک چه فوایدی دارد؟
همه چیز در مورد دندان شیری   همه چیز در مورد دندان شیری
 داستانهای عجیب و تکان دهنده    داستانهای عجیب و تکان دهنده
آستیگماتیسم چیست و راههای تشخیص و درمان آن   آستیگماتیسم چیست و راههای تشخیص و درمان آن